Bitcoin дебитна картичка споредба

Топ Bitcoin картичка
табот spectrocoin
табот cryptopay
табот wagecan
табот advcash
табот coinsbank
табот uquid
табот xapo


Топ Bitcoin дебитна картичка – на Крипто Валута картичка споредба

Bitcoin е пари на интернет – и со кредитна картичка Bitcoin, можете да плаќаат насекаде во светот каде што кредитните- или дебитни картички се прифаќаат со крипто валута по ваш избор. Заедно со Паричник Bitcoin, можете да го замените за 95% на сите услуги нормална банка исто така може да се обезбеди за вас.

Со оглед на големата разлика што имате целосна контрола над вашиот пари рамнотежа и никој друг!. Ова е иднината на финансиите. Уживајте во слободата. Ако имате прашања во врска со купување на Bitcoin картичка, бидете сигурни да се провери нашата “Како да се избере” водич below.


Spectrocoin Bitcoin картичка
Cryptopay Bitcoin картичка
WageCan Bitcoin картичка
AdvCash Bitcoin картичка
CoinsBank Bitcoin картичка
Uquid Bitcoin картичка
Xapo Bitcoin картичка


Spectrocoin Bitcoin картичка – Добрите и лошите страни

про:
+ Сите земји од целиот свет се вклучени
+ Апликации достапни за мобилни на корисниците на Windows премногу
+ Компанијата картичка е достапна
против:
– скапи превозот
– извештај измама и жалби
– Недостасува информации од веб страната

анонимни картичка: Да
пластична картичка: Да
Виртуелна картичка: Да

Цена картичка: пластични $9.00/€ 8,00 / 6,00 £ – Виртуелна $0.50/0,50 € / £ 0,50
валути: долари, евра, ГБП
Надомест за надворешни Трансакција: 3%
Се вчитува плаќање: слободен
месечна претплата: $1.00/€ 1,00 / 1,00 £


Cryptopay Bitcoin картичка – Добрите и лошите страни

про:
+ Три големи валути (евра, ГБП, долари) се сите овластени
+ Бесплатен превозот ширум светот
+ Веб-сајтот добро дизајниран и лесен за користење
против:
– Само за граѓаните на ЕУ
– повисоки цени
– надомест за надворешни трансакција

анонимни картичка: Да
пластична картичка: Да
Виртуелна картичка: Да

Цена картичка: пластични 15 € / £ / $ – Виртуелна 2.50 € / £ / $
валути: евра, ГБП, долари
Надомест за надворешни Трансакција: 3%
Се вчитува плаќање: 1%
месечна претплата: $1


WageCan Bitcoin картичка – Добрите и лошите страни

про:
+ Достапни за многу земји, вклучувајќи ги САД
+ Основачи со силен технолошки позадина
+ Достапно и во долари, евра, ГБП
+ Бонус програма
против:
– Скап надомест картичка
– Информации е тешко да се најде на веб страната
– На поевтини картичка е надвор од акциите

анонимни картичка: Не
пластична картичка: Да
Виртуелна картичка: Да

Цена картичка: од 0.025 БТК
валути: евра, ГБП, долари
Надомест за надворешни Трансакција: 3%
Се вчитува плаќање: слободен
месечна претплата: $1


AdvCash Bitcoin картичка – Добрите и лошите страни

про:
+ Без месечна претплата за одржување
+ RUB како расположливи валута
+ Слободен дотурете од трансфери SWIFT / СЕПА, паушал за трансфери
против:
– Нема достапни апликации
– Само земјите од ЕУ поддржан
– Нема информации за сопственичката структура или директори
– Дневни лимити за купување на уште проверат корисници

анонимни картичка: Да
пластична картичка: Да
Виртуелна картичка: Да

Цена картичка: пластични $/€ 4.99 (14.99 по 7 дена) – Виртуелна 1 + 0.99 $/финансирање €
валути: евра, ГБП, долари, RUB
Надомест за надворешни Трансакција: 2.95%
Се вчитува плаќање: $/€ 0.99 по трансакција
месечна претплата: слободен


CoinsBank Bitcoin картичка – Добрите и лошите страни

про:
+ Сите-во-едно крипто провајдер со паричник, Bitcoin размена и дебитна картичка
+ Покрај главните фиат валути долари, евра, ГБП, на картичката е достапна во RUB, CHF, AUD, JPY валути премногу и овозможува litecoin сметки премногу
+ Многу можности карта врз основа на ниво верификација
против:
– Комплексен и не е транспарентна сопственост и цврсти структури
– Бесплатен превозот е достапна само за корисниците на премијата
– Високи трошоци се применуваат на ПОС и АТМ

AnonymousCard: Да
пластична картичка: Да
Виртуелна картичка: Да

Цена картичка: пластични од $14.95 – Виртуелна од $2.95
валути: евра, ГБП, долари, RUB, CHF, AUD
Надомест за надворешни Трансакција: од 2.5%
Се вчитува плаќање: слободен
месечна претплата: $0.95-$2.95


Uquid Bitcoin картичка – Добрите и лошите страни

про:
+ Достапно и во долари, евра, фунти и 40 различни altcoins покрај Bitcoin
+ Неограничен број на купувања живот и банкомат повлекувања
+ Многу опции вчитување
против:
– Неквалитетна англиски јазик се користи на нивниот веб-сајт
– Не се достапни за жителите на САД
– свежи компанијата

анонимни картичка: Да
пластична картичка: Да
Виртуелна картичка: Да

Цена картичка: Plasitc $1 – Виртуелна $1
валути: долари, евра, фунти и 40 различни altcoins
Надомест за надворешни Трансакција: 3%
Се вчитува плаќање: 1.5% – 5%
месечна претплата: $1


Xapo Bitcoin картичка – Добрите и лошите страни

про:
+ Високо ниво на безбедност
+ Силен структура на капиталот
+ Не врвот такси
против:
– Непотврдени корисник има ограничување за онлајн и ПОС трансакции
– Xapo поддржува Segwit2X
– скапи превозот
– американски државјани се исклучени

анонимни картичка: Не
пластична картичка: Да
Виртуелна картичка: Не

Цена картичка: пластични $20 / € 18 / £ 13
валути: евра, ГБП, долари
Надомест за надворешни Трансакција: 3%
Се вчитува плаќање: слободен
месечна претплата: $1


Што е најдобар Bitcoin картичка за мене?

Како да го изберат правото на услуги Bitcoin картичка?

Постојат многу компании и на проектот и прозорци обезбедување на Bitcoin дебитни картички во денешно време како cryptocurrencies се добива се повеќе и повеќе популарност.

Постојат некои точки кои wanna-be Bitcoin дебитна картичка можеби ќе треба да се погледне за кога се во потрага за најдобар. На давателите на картичка открие повеќето од овие информации на нивните веб-сајтови, така што сите тоа е потребно само да ја прочитате преку внимателно. Добијат информации за позадината на компанијата издавачот картичка.

Целата идеја зад Bitcoin и главната книга на јавноста blockchain недоверба. Значи Bitcoin дебитна cardholders се обично повеќе сомнителни клиенти од потрошувачите во други индустрии. Затоа провајдерите мора да ги убеди своите идни клиенти кои тие ги обезбедуваат legit, доверливи услуги.

обезбедени услуги

Обично провајдери нудат многу повеќе услуги отколку само една картичка. Секој има паричник, но за пример Spectrocoin, Cryptopay, CoinsBank, Xapo сите работат на нивните сопствени Bitcoin размена овозможува директни купувања Bitcoin преку нивните веб-сајтови. Во спротивно, корисникот треба да поседуваат cryptocurrencies пред ставање на соодветните дебитна картичка Bitcoin.

AdvCash Bitcoin дебитна картичка има три главни фиат валути како долари, Евра и Британија се прифатени од страна на сите провајдери. RUB е четвртата најчестите валута, Руски корисници може да нареди AdvCash Bitcoin дебитни картички каде што сметки се деноминирани во RUB.

Пластични и виртуелен картички се на пазарот. На пластични картички може да се користи и за банкомат повлекувања и онлајн купувања, виртуелен картички може да се користи само на интернет. Тоа вреди да се проверува пред да регистрираме дали давателот на услуги издава пластични картички или само еден виртуелен опција е достапна.

Во многу Bitcoin провајдер дебитна картичка, корисниците можат да ги користат услугите дури и без проверка на личниот идентитет, иако со одредени применети limites. Овие ограничувања вклучуваат дневна, месечно и живот граници на пари во кеш или на ПОС набавки. Инаку процесот на верификација се врши со доставување на доказ за идентитет во форма на национална лична карта и доказ за престој која може да биде закон за комунални услуги од минатото 3 месеци во најголем дел од случаите. Потребни за верификација на времето може да се разликуваат многу, од неколку часа за да дури и 10 дена.

Bitcoin дебитна картичка, кои можете да изберете?

Поради прописите и законите прашање корисници во САД се исклучени од услугите, освен во CoinsBank што нуди ограничени услуги за граѓаните на САД.

Превозот на цените на пластична картичка е изграден во други давачки, така нормално превозот е обично бесплатно, провајдери обвиненија во врска со 45-70 Долари за забрзана опција испорака.

Повеќето од провајдерите имаат паметен телефон апликации достапни да бидете сигурни дека на корисниците контрола на нивните средства од паметен телефон. Обично iOS и андроидите апликации се предвидени, но корисниците на Windows телефон може да треба да се бараат понатамошни, како што е достапна само за клиенти Spectrocoin.

Картичка цени и трансакција такси

прво издавање картичка такси се движат од 5 долари 20 Долари со просек од 10 долари. Некои само обезбедува виртуелен картички, но тоа само трошоците 0.5 долари.

Во некои провајдери се неактивни со картичката не е казнет, ​​но многу наплаќаат дополнителен надомест за неактивност. Неактивни корисници се оние кои не се transacting дури и еднаш во две години со картичката.

Клиентите можат да вчитување на картичка со жица трансфери или трансфери SEPA за такси околу 0.5%-1%. Некои провајдери се однесува рамни стапки, па клиенти треба да се обрне внимание на бројот и износот на средствата префрлени од сметката на паричник на дебитна картичка. Постои опција да се вчита и истовар со алтернативните даватели на исплата како Skrill, Neteller или PayPal. Некои Bitcoin дебитни картички, но цените се повисоки од жица трансфери, може да биде 1% до 5% на трансакции.

На давателите на Bitcoin дебитна картичка се профитира кога корисникот ќе се transacting со картичка. Иако онлајн купувања се обично бесплатно, но некои може да наплатува надоместоци за тоа премногу. АТМ е секогаш обвинет од друга страна. домашни повлекувања на пари е околу 2-3 долари, меѓународната повлекувања се 3-4 долари, исто така е можно дека станот стапка се применува до процентите. Ако валута купување или повлекување е различна од валутата на неисполнување на сметка на сите провајдери наплаќаат екстра девизен курс на 3%.

Клиент повратни информации и корисникот Искуство

Добра услуга започнува со добар Целна страница. Тоа треба да биде јасно што е услуга и колку тоа чини. Клиентите се користи на веб-сајтот да се најдат релевантни информации во врска со услугите кои ги нуди. Покрај јасна мени структура и Најчесто поставувани прашања; провајдерите треба да вклучуваат пребарување функционалност во рамките на тоа. Задоволството на клиентите е високо зависност од носачи од страна на носителите на Bitcoin дебитна картичка, како што се систем воз, Хотлајн Разговор во живо.

заклучок

Постојат многу можности давател на Bitcoin картичка може да го понуди за својот клиент. Најдобар провајдер на Bitcoin дебитна картичка зависи од специфичните потреби на корисникот.


Bitcoin картичка споредба

Топ Bitcoin картичка
табот spectrocoin
табот cryptopay
табот wagecan
табот advcash
табот coinsbank
табот uquid
табот xapo


 

Bitcoin дебитна картичка